Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko 2017. Dlaczego warto tam być?

Są takie muzyczne festiwale, które wspomina się długo, z wielkim sentymentem. Jednym z nich jest niewątpliwie Mazury Hip-Hop Festiwal. Dlaczego warto się tam pojawić i kto w tym roku będzie rozgrzewał do czerwoności publiczność w murach Twierdzy Boyen?

Na strefazrzutu.com staram się unikać relacji jak ognia. Powód? Ktoś kiedyś powiedział, że żadna relacja nie odzwierciedla w pełni emocji i klimatu, który może towarzyszyć danej imprezie i coś w tym faktycznie jest. W ubiegłym roku po kilku niesamowitych dniach koncertowych Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko odczułem w sobie pewną „niemoc”. Z jednej strony chciałem opisać wszystko to, co działo się na festiwalu, z drugiej, nie potrafiłem wyrazić tej autentyczności, szczerości i spontaniczności jaka towarzyszyła hiphopowym koncertom w Giżycku. Do dziś uważam, że tam po prostu trzeba być, by faktycznie poczuć tę wyjątkową atmosferę. Składa się na nią przede wszystkim line-up złożony zarówno z czołowych jak i z mniej znanych artystów, koniecznie należy wliczyć w to również freestylowe bitwy, przy których nie sposób źle się bawić. Kolejnym elementem tej układanki jest publiczność – niejednokrotnie podczas festiwalu doświadczyłem otwartości i przyjaznych relacji. Niemniej ważna jest także organizacja. Gdy przebywamy na jakimkolwiek festiwalu, zwracamy uwagę głównie na przygotowanie artystów, tymczasem bez dźwiękowca czy oświetleniowca nie moglibyśmy w pełni odczuć tego, co chciał przekazać konkretny muzyk. Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko mógł do tej pory pochwalić się całkiem dobrym nagłośnieniem i oświetleniem. Nie gorzej przebiegało wydawanie biletów i akredytacji. Innymi słowy, taka organizacja może stanowić wzór dla innych podobnych imprez, oczywiście jest to wyłącznie moja subiektywna opinia.
Przynajmniej raz w roku warto zatem wyjechać na urokliwe i pełne magii mazury, a jeśli jesteś fanem hiphopu, powinieneś w swoich wakacyjnych planach uwzględnić Mazury Hip-Hop Festiwal w Giżycku. Tegoroczny line-up prezentuje się naprawdę ciekawie i jeżeli organizatorzy wykorzystają w pełni potencjał, który dało się odczuć w ubiegłym roku, to wszyscy festiwalowicze będą mogli liczyć na naprawdę świetną zabawę. Ja również postaram się zawitać do Giżycka i zrelacjonować dla moich czytelników wszystkie dni festiwalowe – szczerze liczę na szeroką paletę muzycznego contentu. Poniżej udostępniam line-up tegorocznego Mazury Hip-Hop Festiwal. Radzę również uważnie obserwować oficjalny fanpage: https://www.facebook.com/MazuryHipHopFestiwal/, na którym organizatorzy dzielą się najważniejszymi informacjami o imprezie, a także rozdają bilety w ramach różnych konkursów. Na koniec wypada napisać mi już tylko – do zobaczenia w Giżycku!

I DZIEŃ FESTIWALOWY
20 LIPCA 2017
KęKę
Quebonafide
Sitek
Kaen
Kuban
Dwa Sławy

II DZIEŃ FESTIWALOWY
21 LIPCA 2017
PRO8L3M
Paluch
Kartky i Emes Milligan
ReTo
Guzior
Filmik

III DZIEŃ FESTIWALOWY
22 LIPCA 2017
Dope D.O.D
Sobota
Bonson
Solar
JWP/BC
Polska Wersja

Więcej informacji o artystach znajdziecie na stronie: http://www.mazuryhiphopfestiwal.pl/line-up/
Ceny biletów i punkty ich sprzedaży: http://www.mazuryhiphopfestiwal.pl/sklep/
Z fotorelacją z ubiegłorocznej edycji Mazury Hip-Hop Festiwal zapoznacie się tutaj: http://www.strefazrzutu.com/mazury-hiphop-festival-2016-gizycko/